Styly interiérového designu

Skandinávský styl je to čistý, jednoduchý styl, který se  snadno  udržuje. Velmi často využívá přírodní materiály jako bavlna a dřevo, z barev se používají pastelové jemné barvy.  Je velmi oblíbený, v současnosti asi jeden z nejoblíbenějších, proč? ....pro jeho  teplý pocit, pro jeho praktičnost a světlost. Je také dokonalým řešením pro rodiny s dětmi.

Boho styl  je stvořen  pro lidi s hlavou v oblacích, pro ty, co milují dekorace, co rádi tvoří a zdobí stěny, například macramé, pro ty co rádi přírodní materiály, rostliny a hlavně pro ty, co neznají hranice. Interiér využívá teplých barev jako jsou béžová, bílá (ne sněhově super bílá) a žlutá. 

Industriální styl je to surový interiér, využívá převážně přiznané konstrukce, trámy, zdivo, sklo. Má svou ocelovou krásu, zdi plné cihel i skleněnými dekoracemi. Vyhledávají jej ti, co milují  mezonetové byty, půdní vestavby a  neotřelé stavby. Jde ruku v ruce s moderní dobou. Jeho syrovost rozbijte nápadnými a osobitými dekoracemi.

Minimalismus  je založen na čistotě a jemných liniích, čisté a bílé barvě. Čím méně dekorací, tím více upoutají detaily, které zde vyniknou, a které by měly být opravdu kvalitní. Proto na nich založte svůj koncept. Není zde nic navíc. Je ideální pro lidi, co kolem sebe potřebují prostor. 

Retro styl potěší všechny, co milují doby minulé. Je typický pro svou kombinací barev a vzorů, použítí barev jako jsou oranžová, červená, zelená, pruhy a geometrické útvary. To vše spolu nakonec vždy nějak ladí. Nejpoužívanějším materiálem je plast.

Venkovský styl je určen pro všechny ty, co milují přírodu. Je zde využito mnoho přírodních motivů a prvků. Barevně je laděn do bílé, hnědé, krémové , šedé, a také občas modré. Typické jsou květinové vzory, rustikální nádech, zdobnost převážně na dekoracíh, kombinováním s černým kovem (lustry, kliky atd.) a bývá propojen z lidovými prvky. Sluší každému venkovskému obydlí. 

Vintage styl je další style, který odráží dobu minulou. Jde o výrobky z 50. a 60. Let, které zdokonalují jinak zcela moderní interiér. Také se zde hojně využívá vše, co má svou duši. Mírná patina a světlé barvy.

Provensálský styl je velmi útulný interiér spojen se sluncem, pohodou a svobodou. Často bývá kombinován s vintage dekoraci a květinovými vzory. Je inspirován venkovem Francie, takže jeho barvou je fialová. Ta se nachází i na levanduli - symbolické rostlině tohoto stylu.

Glamour styl se hodí do velmi luxusních interiérů. Často využívá zámeckých prvků. Typický je i mramor, samet a zlaté prvky na nábytku a samotných dekoracích, barvy modrá a zelená. Milujete kvalitu, lesk a třpyt? Pak je glamour pro vás.  

Art deco je to kombinace retra a vintage stylů. Jde o interiér vybaven moderními geometrickými prvky, ale je zde i pořádná dávka luxusu. Hodně využívá oranžovou, fialovou barvu.

Hygge styl vychází z již zmíněného skandinávského stylu. Je jednoduchý, čistý. Hlásá, že doma máte mít vše a jen to, co vás činí šťastné. Takže je zde více dekorací, bytového textilu, rostlin. Vše, co vytvoří hřejivý, láskyplný a útulný domov.


Jak si najít svůj styl bydlení v 5-ti krocích

  1. Pročtěte si každý styl. Je dobré si v tom prvně udělat pořádek.
  2. Sepište si vlastní seznam všech stylů, které vás oslovily.
  3. Promyslete, jaký styl vzhledem k charakteru budovy vašeho domova a místu kde stojí, by mu nejlépe slušel.
  4. Pak si dejte pár dní a zvažte všechny možnosti.
  5. Máte rozhodnuto? Že ne? Pak se vraťte k bodu 3 a pokračujte dále.

Skandinávský styl

Boho styl

Industriální styl

Minimalistiský styl

Kombinace venkovského, vintage a provensálského stylu


Glamour styl

Art Deco styl

Hydge style